Erdoğan 2016 Yılının Şahsiyeti Seçildi

Erdoğan 2016 Yılının Şahsiyeti SeçildiKatar’ın uluslararası yayın kuruluşlarından El- Cezire’nin yapmış olduğu anket sonucunda 2016 yılının şahsiyeti Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçildi.

Haberlerin Yarışı adlı programda yapılan ankete 130 binden fazla kişi katıldı. Bu oylama sonucunda ilk sırada Recep Tayyip Erdoğan yer aldı. Özellikle Avrupa medyasının ilgisini çeken bu anketin Türkiye’nin Ortadoğuda yer alan ülkelerde ne kadar etkili olduğunu gösterdiği ifade edildi.

AB ile yakın zamanda ortaya çıkan gelişmeler nedeniyle dondurulma sürecine geçen ilişkilerin bu tür gelişmeler ile daha da kamçılandığı ve Türkiye’ye karşı fikirlerin değiştiği belirtildi. Türkiye’nin olmazsa olmaz bir ülke olduğunu gösteren bu gelişmeler AB’nin Ortadoğu’ya bağlantısını sağlayan yegane ülkenin Türkiye olduğunu anlamasına yardımcı oldu.

Genel anlamda Türkiye’nin son günlerde yaşanan terör olaylarına hedef olması nedeniyle AB insanları ülkeyi yavaş yavaş terk ederken Dünya’nın diğer tarafında yer alan Körfez Sermayesi ülkeye giriş yapmaya devam ediyor. Reina’da yaşanan katliamda hedef haline getirilen körfez sermayesine bağlı insanların bu olayın ardındaki sır perdesi nedeniyle çekinse de herşeyin farkında olduğu ifade edildi.