Erdal Beşikçioğlu Ekranlara Dönüyor

Behzat Ç.’den sona rol aldığı yapımlarda dikiş tutturamayan ünlü sanatçı bir sefer Türkiye’de ikinci kez uyarlanacak olan Beyaz Gölge dizisi ile televizyon ekranlarına geliyor.

İlk seferinde başrolünde Tarık Akan’ın rol aldığı ve Koçum Benim adı altında uyarlanan dizi bu sefer Erdal Beşikçioğlu başrolünde Efsane ismiyle uyarlanacak.

1978-1981 yıllarında büyük bir başarı elde eden ve Amerika’da yayınlandığı bölgelerde izleyici rekoru kıran dizinin türk uyarlaması hangi kanalda yayınlanacak henüz belli değil. Ama bu konuda Koçum Benim dizisini yayınlayan TRT’nin de istekli olduğu görülüyor.

Behzat Ç. dizisinde oynadığı karakter ile özdeşleşen ve popüler olan ünlü sanatçı daha sonra iki diziyle daha şansını denemişti. Reaksiyon ve 46 adlı iki dizide kısa ömürlü olmuştu.

Bu sefer neler olacağını merakla bekleyen fanlar dizinin yayınlanacağı tarihi beklemeye başladı. Bir dönem ortaya atılan Behzat Ç. geriye dönecek açıklamaları da şimdilik ortadan kaybolmuş durumda, Erdal Beşikçioğlu’nun farklı bir dizi projesine başlıyor olması Behzat Ç. ihtimallerini azaltmaya devam ediyor.

Türkiye’de bu tür dizilerin önemli bir yeri olduğunu farkeden yapımcılar, yabancı dizi uyarlamalarını kullanmaya ve yayınlamaya devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]