Enes Kanter Hakkında Kırmızı Bülten Talebi

Fetö’nün en büyük figürlerinden birisi olarak ifade edilen ve örgütünün Amerika’daki muhtemel yüzlerinden birisi olan NBA oyuncusu Enes Kanter ile ilgili olarak yürütülen soruşturmada büyük bir gelişme yaşandı. Yapılan açıklamaya göre ilgili isim için Kırmızı Bülten talebinde bulunuldu. Geçtiğimiz günlerde Romanya’da pasaportuna el koyulan ve Amerika’ya gönderilen ismin, Amerika’da katıldığı bir programda ettiği cümleler de ilgili başvuruya girdi.

Kendi babasını reddedip, FETÖ’yü manevi babası olarak kabul eden FETÖ müridi, Kırmızı Bülten ile birlikte aranacak.

Amerikan vatandaşı olmak için çıktığı programda mesajlar veren ünlü ismin başvurusuna yönetimin nasıl bir tepki vereceği ise henüz belli değil. Yaşanan gelişmelerden sonra özellikle medya kısmında FETÖ örgütü elemanlarından birisi olan Enes Kanter ile bağlantıya geçen kişileri ise bir korku sardı.

Bir süre önce twitter konuşmaları bir Ayyıldız adlı grup tarafından hacklenen komedi sanatçısı Atalay Demirci hakkında da rekor seviyede bir ceza istenmişti. İlgili isim Fetö elemanları ile görüşmüş özellikle Enes Kanter ile mesajlaşmıştı.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]