Emniyet’in Randevu Sistemi Göçtü

Sosyal medya üzerinde ehliyet alımlar ilgili ortaya atılan bir şehir efsanesi nedeniyle Emniyet’e ehliyet değişimi yapanlar rekor seviyeye ulaşınca sistemler kullanılmaz hale geldi.

Halen daha düzelmeyen sistem için açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü olayı sadece bir şehir efsanesi olduğu ve gerçeği yansıtmadığını belirtti. Sosyal medyada ortaya atılan bu şehir efsanesi ise ehliyet değişimlerini bu yıl sonuna kadar yapmayanların 400 türk lirası ekstra rapor parası ödeyeceği iddiası üzerine kurulmuştu.

EGM’den şu saatlerde randevu almak isteyenler sistemde hata oluştu uyarı almaya devam ediyor. Özellikle farklı şubelerden ilgili belge alımları da bu yüzden aksamış durumda bulunuyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü böyle bir durumun olmadığını açıkladıktan sonra ayrıca bir ücret istenmeyeceğini belirtti. Ehliyetler için son tarihin ise 2020 yılının Aralık ayının 31. günü olduğu ifade edilirken uzun süreli bir sıkıntı ortaya çıkaran asparagas haberin çıktığı merkez üzerinde de araştırma devam ediyor.

Vatandaşların herhangi bir paniğe kapılmaması gerektiğini belirten kurumunun bu sürecin daha çok uzun süre devam edeceğini belirtmesi sonrası bir sistemlerde bir rahatlama yaşanacağı belirtiliyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.