Emekliye Ocak Zammı Müjdesi Erken Geldi

Bu ay zamlı maaşlarını almaya başlayan emeklilerde Ocak zammı için de müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre enflasyon artışı göz önünde bulundurulursa, Ocak zammı maaşlara 44 ila 210 tl arasında bir doping etkisi oluşturacak.

Türkiye’de bulunan 12 milyon emekli ile 22 milyon çalışan kapasitesi her ne kadar bazı kötü sinyaller verse de, kaçak çalışmanın önüne geçilesi ile 2.1 dengesinin yakalanacağı belirtildi. Çalışan kişilerin yaklaşık %35’nin herhangi bir kaydının olması Türkiye ekonomisinde büyük problemlere yol açsa da artan denetimler ile bu oranın çok daha alt seviyelere çekileceği belirtildi.

Türkiye’de kısa sürede ortaya çıkan bazı yatırımlar ile işsizlik konusunda büyük bir aşama kaydeden hükümet bu konudaki duyarlılığını artırarak işsizliği daha alt seviyelere çekmek için mücadele etmeye devam edecek.

Yapılan anketlerde ise cari yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 13.88’lere kadar uzanmaya başladı. Temmuzda maaşları 85,79 ile 410,93 lira arasında artan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yeni yılda 44.02 ile 210,87 lira arasında gelir artışı da ekstra olarak gelecek.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]