Emeklilere Zam 3 Temmuz’da Belli Olacak

Haziran ayında emeklilere 1000 tl’ye kadar varan yardımdan sonra şimdi de gözler Temmuz ayında uygulanacak zam oranında, enflasyon farkına göre emekli maaşlarında 80-90 tl arası iyileşme bekleniyor. Bunun dışında Ağustos ayında da bir ikramiye daha geliyor. Kurban bayram öncesi emekli maaşları da erken ödenirse emekliler için güzel bir sürece girmiş bulunuyor.

Hükümetin ve muhalefet partilerinin vaatleri arasında yer alan emekli ikramiyeleri herhangi bir aksi durum olmadıkça ödenmeye devam edecek.

Temmuz ayında ise yapılacak olan artış ile birlikte enflasyon karşısında ezilen emekliler için yeni bir dönem başlayacak.

Yaz tatili sonrası KYK ile ilgili de bazı gelişmelerin olması burs oranlarının artırılması bekleniyor. Kredi borcu altında ezilen öğrencilerin bu şekilde bir düzenleme ile biraz rahatlaması bekleniyor.

Devlet ise bedelli planlaması ile oradan gelecek paranın bir kısmını bu alanlarda kullanmayı planlıyor.

KDV konusunda da bazı düzenlemeler için seçim sonrası işaret ediliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]