Emekli Promosyonları Belli Oldu

Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamasına göre emekli maaşlarına verilecek olan promosyon belirlendi. Ödemeler tek seferde olacak şekilde emeklilerin maaşlarını 3 yıl aynı bankada tutmaları karşılığında promosyon bir iki ay içinde verilecek.

Verilecek olan para miktarları da belli oldu. 1000 Türk Lirası altında maaş alanlar 300 Türk Lirası, 1000 ile 2000 Türk Lirası arasında maaş alanlar 375 Türk Lirası, 2000 Türk Lirasından fazla maaş alanlar da 450 Türk Lirası promosyon alacak.

Başbakan’ın yoğun mücadelesi ile ortaya çıkan bu rakamlar emeklilere ekstra bir gelir kaynağı olacak. Emeklilerin Türkiye şartlarında bulunduğu yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik atılan adımların da devam etmesi bekleniyor.

Türkiye’nin ekonomik koşullara karşı yürütmeye devam ettiği çalışmaların bu anlamda yeni yıl sonrasında da devam etmesi gerektiği de ifade edildi. Genel olarak piyasalarda ortaya çıkan daralmaya rağmen görüntüyü daha iyi bir hale getirmek için uğraşılar devam ediyor.

Ödemelerin önümüzdeki birkaç ay içinde yapılacağı ve tek seferde olacağı söylendikten sonra gözler bankalara çevrildi. Bankalar maaşları kendi bankalarından alması için çeşitli uygulamalara gidebilir. Bu durumda maaşların hangi bankalardan alınabileceği ise henüz belli değil.

Temel Şaylan, eğitimini iktisat alanında tamamlamış olup, Okuyoruz.com'da ekonomi editörlüğü yapmaktadır. İletişim : [email protected]