Emekli Maaşları 21 Haziran’da Yatacak

Her sene gerçekleşen bir hadise olarak akıllarda yer edinen, bayram öncesi maaş uygulaması bu sene de devam edecek. SSK yaptığı açıklama ile emekli maaşlarının 21 Haziran günü bayram önce yatacağını açıkladı. Böylelikle vatandaşlar emekli maaşlarını daha erken alarak bayrama paraları ile girecek. Fakat bu durum 6 gün önce yatan emekli maaşlarının yönetimini güçleştirebilir.

Bu durum sonrasında emekli maaşlarının erken yatması ile gelecek ay yaklaşık 36 gün sonra emekli maaşı alınacak. Bütçe hesaplarında sıkıntıya yol açabilecek bu durum ile vatandaş zorda kalmamak için harcamalarında belirli bir denge gözetmesi gerekiyor.

Türkiye’de konuşulan konulardan bir diğeri olan emekli maaşları zammı ise bu ayın sonunda belli olacak. Yaklaşık 90 tl zamlanması beklenen emekli maaşlarının Temmuz ile kişisel bütçelere nefes aldırması bekleniyor.

Yaşanan gelişmeler ile birlikte 21 Haziran günü bankamatiklerde yoğunluk olması bekleniyor. Emekliler maaşlarını çekmek için aynı gün sisteme giriş yapacakları için bir süre sıkıntı yaşanabilir. Fakat bankalara dağıtılan maaşlar sonrası eskisi gibi tek bankadan ödeme gibi bir zorunluluk da bulunmuyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]