Ekrem Yeter Suçsuzum Dedi!

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın damadı olan Ekrem Yeter dün yapılan soruşturma nedeniyle gözaltına alınmıştı. İlerleyen saatlerde savcılığa çıkarılan ismin tutuklanmasına karar verildi.

KHK ile görevden alınmadan önce FETÖ ile ilişkili USAF adlı derneğin başkanlığını yapan isim buradan gelen teklifi Bülent Arınç’a sorduğu o da faydalı olur dediği için kabul ettiğini ifade etti.

Evinde yapılan aramada ele geçirilen CD ve Kitaplar içinde, yasaklandıklarından haberim yoktu şeklinde gülünç bir ifade veren ünlü isim, FETÖ ile ilgili olarak mahrem abi suçlaması ile tutuklandı.

Kendisi hakkında ifade veren ve ihbarcı niteliğinde bazı bilgiler paylaşan Bayram Bozkurt’u tanımadığını ifade eden Erkem Yeter’in yapılan sorgusunda cevap veremediği bazı sorular da ortaya çıkarıldı.

Bu gelişmeler üzerine damadının suçlu olmadığını düşünen Bülent Arınç cephesinden yeni bir açıklama gelmedi. Konuyla ilgili açıklama yapan bazı uzmanlar ise soruşturmanın daha da derinleşebileceği ve bazı siyasi isimlere uzanabileceği ifade etti.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]