İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

E-devlet Sistemi Çöktü

Üniversiteli öğrencilerin KYK başvurularının başladığı güne bir de pazartesi yoğunluğu eklenince e-devlet sistemindeki birçok kurumun hizmetleri kitlenmiş durumda bulunuyor.

Sitenin halen erişime açık olması fakat sorgulamalar karşısında daha sonra deneyiniz yazısı çıkması özellikle öğrencileri paniğe sevk etti. KYK’nın konu ile ilgili kısa sürede bir açıklama yapması bekleniyor.

Yine aynı şekilde dava sorgulama gibi sistemlerde planlı bakım nedeniyle kapalı görünüyor. Sabah saatlerinde çalışan sistemlerin yoğunluk nedeniyle askıya alındığı ifade ediliyor.

Geçen sene yaşanan kilitlenmenin bir benzeri olarak milyonlarca kişinin kullandığı e-devlet’in bu tür sıkıntıları yaşaması normal olarak görülüyor. Yaşanan bu olaylar sonrasın birçok devlet kurumunda da kısa süreli bir sorun zincirinin ortaya çıktığı belirtiliyor. KYK’nın açıklaması sonrası başvuruların 20’sinde bitmesi planlarının değişip değişmeyeceği tekrardan belirlenecek.

Üniversitelerin sistemlerinde yer alan bilgilerin görüntülenememesi sonrası öğrencilerin iletişime geçtikleri kurumlar topu birbirlerine atmaya devam ediyor.