Dursun Özbek Fetö Hakkında Konuştu

Olaylı kongre sonrası Hakan Şükür ve Arif Erdem’i aidat ödememe nedeniyle Galatasaray’dan gönderen yönetim FETÖ hakkında ilk kez konuştu.

Başkan Dursun Özbek’in yaptığı açıklamalarda satır başlarında ise sürekli Hakan Şükür ve Arif Erdem’in Fetö ile olan bağlantıları konuşuldu. Cumhuriyete karşı bir oluşum içinde yer aldıklarını belirttiği isimlerin zaten üyelikleri düşmüştü. Bir anlamda bazı gerekçeleri ortaya koyarak işlemi tamamlayan Divan Kurulu bu isimlere oylamada destek veren isimler hakkında ise yorum yapmadı.

Öte yandan sosyal medyada linç edildiklerini belirten bazı üyelere mahkeme kararı ile kongre görüntülerinin yasaklanmasını istedi. Bu konuyla ilgili suç duyuruları da yapılırken ilerleyen günlerde ilgili kongrede açıklamalarda bulunana bazı isimlerin ifadeye çağrılabileceği belirtiliyor.

Hakan Şükür’ün ise son dakikada aidat ödemek istediğiyle ilgili iddialar ise henüz netleşmedi. Bu konunun spekülasyon olabilme ihtimali var. İlgili kongrede konuşan ve Fetöcü isimlere bir anlamda sahip çıkan Kadir Çetinçalı ise sosyal medyada eleştirilmeye devam ediliyor. Konuyla ilgili konuşan birçok spor adamı da Galatasaray’ın aldığı ilk kararı eleştirmeye devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]