İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünya’nın En Değerli Firması Google Oldu

Dünya çapında yapılan araştırmalar sonucunda yayınlanan marka değeri tablosunda zirvede bir değişiklik yaşandı. 6 senedir liderliği kimseye bırakmayan Apple, tahtını Google’a kaptırdı. Bu sene dünyanın en değerli markası haline gelen Google’un 109.5 milyar dolarlık bir değere ulaştığı ifade edildi.

Az bir farklı Google’un gerisinde kalan Apple’da normal değerden çok büyük bir düşüş yaşandı. %27’lik bir değer düşüşü yaşayan firmanın bu konuda Trump yönetimi ile olan ciddi sorunlarının etken olduğu ifade ediliyor.

Apple’ın gelirini artıramamasının en büyük nedenlerinden birisi de iphonelar ile artık bir doygunluğa ulaşması ve firmanın yeni ürünler ortaya çıkaramaması olarak ifade edildi. Halen ortaya atılan bazı iddialarda Apple’un 2017 içinde de yayınlayacağı büyük planları olmadığı yönünde… Google bu durumda büyüklüğünü daha da perçinliyerek Dünya’nın en büyüğü olmaya devam edecek gibi görünüyor.

İlgili sıralamada 3.sırayı Amazon.com alırken 4. sıra ise A&T’nin oldu. Microsoft 5, Samsung 6. sırayı alırken diğer sıralar ise Verizon Walmart, Facebook ve ICBC olarak gerçekleşti.

Birçok firmanın yer aldığı listede 500 büyük firma dizilirken birçok firma ise listeye giremedi.