Dünya Sağlık Örgütü Oyun Bağımlılığını Kabul Etti

oyun

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yaptığı son toplantıda oyun bağımlılığını bir hastalık olarak tanımladı. Bu karar ile birlikte Eylül ayında listeye eklenen oyun bağımlılığı artık vahim bir hastalık olarak kabul edildi.

Hatta kurumun araştırmaları 2020 yılında itibaren kumardan daha tehliki bir bağımlılık haline geleceğini düşündüğü oyun bağımlılığını daha vahim bir tabloya taşıyor.

Who bu konuda ne tür önlemler alacak henüz belli değil fakat yakın gelecekte bu hastalık pençesinde hayatlarını geçirmek zorunda kalan insanlar görebiliriz.

Halen çeşitli ülkelerde oyun bağımlılığı yüzünden destek alan bazı insanların haberlerini görebiliyoruz. Yakın gelecekte bu durum daha farklı bir noktaya gelecek gibi görünüyor.

Fakat bu farkındalık sayesinde konuyla ilgili çözüm odaklı çalışmaların da başladığı müjdesini verebiliriz. Bu konuyla ilgili yıl içinde bazı konferansların yapılacağı belirtilirken çözüme odaklı bazı projelerin de tanıtılması bekleniyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]