Dota2 Major’da Final Günü!

Dota2’nin bu seneki son majoru Boston Major’da final günü geldi çattı. Önce iki ayrı final maçının oynanacağı gününün sonunda final maçı da yapılacak.

Dün bahsettiğim fakat çeyrek finalleri Virtus.Pro takımı gerçekten beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattı. OG ise son dakika baskısı ile 2-1 kazanmayı bildi. Fakat ilk maçta çok büyük sıkıntılar yaşadı.

Diğer takımlardan Evil.Geniuses iyi bir performans göstererek OG’nin rakibi oldu. Az sonra başlayacak olan karşılaşma ile ilk yarı final maçı start almış olacak. Bakalım Final’e bu 3 seriden kim çıkacak?

Diğer maç ise Digital Chaos ve Ad Minem arasında olacak. Onlardan birisi de finale çıkacak.

Benim tahminim bugün OG’nin harikalar yaratarak şampiyon olması fakat Dota2’nin heyecanı hiçbir zaman dinmeyeceği için bu sadece tahminden ibaret. Karşılaşmalarda ortaya çıkan etkileşim ile final maçının önemi daha da artacaktır. Bakalım uykusuz gecenin finali nasıl bitecek?

Dota2’yi hayatında hiç oynanamamış kişilere ise şu kadarını diyebilirim, şayet bu dünyaya dalarsanız siz de kapılır gidersiniz. Dota 2 tamamen ücretsiz bir oyun, tabi siz oyunda farklı şeyler yapmak isterseniz bunda bir sınır yok. Fakat oyun oynayıp eğlencenize bakmak istiyorsanız yapmanız gereken Steam’in içinden indirmek. Hem de ücretsiz bir şekilde!

Mustafa, Okuyoruz Haber üzerinde yayınladığı birbirinden özel dota ve lol değerlendirmeleri ile bilgisayar oyunları sektöründe adından söz ettirmeye değer bir isim olarak çalışmalarına devam etmektedir.