Dota Boston Major Heyecanı Başladı

Yılda dört kere yapılacağı açıklanan Dota 2 turnuvalarından yeni başlayan Boston Major’da ilk aşama sonra erdi bugün ve yarın yapılacak olan karşılaşmalarla da çeyrek finale çıkacak takımlar belli olacak.

Günün ilk çeyrek finale çıkan takımı Virtus.Pro oldu. Muhteşem bir maç sonrasında iG Vitality’i 2-0 yenen takım son saniye baskısı ile kazanmayı bildi.

Günün diğer karşılaşmaları ise şu şekilde olacak,

Evil Geniuses X Wings Gaming , compLexity X WG.Unity , OG X MVP Phoenix

Özellikle çılgın bir OG maçı bizi bekliyor diyebiliriz, benim şahsi kanatimce bugün süpriz sonuçlar ortaya çıkabilir. Boston’da henüz öğle saatleri olduğu için ikinci maçın başlamasına bir süre daha var.

Turnuva en önemli meselelerinden birsi de visa problemleri oldu. Alınamayan vizeler yüzünden bazı takım ve oyuncular turnuvaya katılamadı.

Bunlardan birisi takım olarak katılamayan Execration oldu. Filipinli takım Amerika vizesi alamadı. Çinli vici gaming de sıkıntı yaşayan takımlardan birisi oldu.  Bunun dışında LGD’den de bazı isimlerin vize problemi ortaya çıktı. Ayrıca turnuva süresince bazı sorunlar da ortaya çıktı. Oyuncuların kaldığı otellerde yaşanan elektrik ve internet kesintileri büyük tepki gördü. Bunun dışında yemek konusunda da ciddi problemler yaşandığı iddia ediliyor. Tabi bu durum turnuva bittikten sonra daha net bir şekilde ortaya çıkacak. Buna tamamen eminim.

Bunların dışında oyun serüveninde bir değişiklik yok çılgın grup maçları ile heyecanlı dakikalar yaşandı şimdi ise çeyrek – yarı ve final’de büyük bir şok yaşanacak gibi geliyor.

Benden size bir öneri kaçırmayın derim. Turnuvayı en iyi twitch’in üstünde yer alan dotamajor kanalından izleyebilirsiniz. Kanala ulaşmak için şuradan ilerleyebilirsiniz.

Bundan sonra sık sık yazmayı planladığım yazılarla hem dota2 hem de lol hakkında büyük paylaşımlar yapmayı planlıyorum. Okuyoruz ailesine bu sebepten dolayı ayrıca teşekkür etmeyi borç bilirim.

Mustafa, Okuyoruz Haber üzerinde yayınladığı birbirinden özel dota ve lol değerlendirmeleri ile bilgisayar oyunları sektöründe adından söz ettirmeye değer bir isim olarak çalışmalarına devam etmektedir.