Diyanet Fitre Miktarını Açıkladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı bu sene için uygulanacak olan fıtır sadakası yani fitrenin değerini belirledi. Yapılan toplantıdan sonra verilen kararla ilgili açıklama yapan Başkanlık, sadakayı 16.00 Türk Lirası olarak belirledi.

2017 yılı Ramazan Ayı boyunca geçerli olacak olan sadaka miktarı için herhangi bir başka yorum yapılmadı. İslam alemi tarafından yardımlaşma hususunda çok fazla kullanılan bir ensturman olan sadaka bu sene de ciddi bir ekonomik güç olacak.

Bir kişinin günlük asgari ihtiyacı göz önüne alınarak belirlenen fıtır sadakası özellikle Ramazan ayında herkes tarafından veriliyor. İmkanı olan herkes tarafından verilen sadakalar sayesinde birçok fakir kişinin hiç olmazsa Ramazan Ayı boyunca geçimi sağlanabiliyor.

Diyanet İşlerinin daha önce yapmış olduğu açıklamalardan derlenen Fitre kime verilemez soruları da bu şekilde cevaplanabilir. Fitre, ana, baba, büyük ana ve büyük babalarına, oğul, oğlun çocukları, kız, kızın çocukları ve bunlardan doğan çocuklarına verilmez.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]