Dev Fetö Operasyonunun Ayrıntıları Ortaya Çıkıyor

Emniyet merkezli yürütülen yeni bir soruşturma ile dün görevden alınan 9bin 103 polis için ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Dün ilan edilen 667 sayısı KHK ile Fetö ilişkisi nedeniyle görevden alınan polisler arasında dikkat çeken isimler yer alıyor.

Bu isimlerin en dikkat çekenlerinden birisi Emniyet Müdür Yardımcısı iken bir motorsiklet sürücüsünün ölümüne neden olan Celal Yılmaz da var.

Çok kritik görevlerde yer almayan fakat önemli yerlerde geçici görevler de bulunan bazı kişiler ise gözaltına alındıktan sonra itirafçı olmak istedi. Bu isimler arasında Cumhurbaşkanlığı merkezi Beştepe ve Bakanlıklarda görevli isimler de yer alıyor.

Görevden alınanların birçoğu ise İstanbul’da görevli, özellikle İstanbul’da yer alan onlarca fetö bağlantılı ismin rozetlerine ve silahlarına el konuldu.

İlgili operasyonun ele geçirilen şifreli bir çipin kırılması ve içeriğinin ortaya çıkartılması ile başladığı ifade edildi. Olay sonrası yoğun bir operasyon başlarken olaya müdahale için 8500 polis görevlendirildi ve Türkiye’nin tüm illerinde operasyonlar gerçekleştirildi.

Operasyon hakkında ilk açıklamalar ise Bakan Süleyman Soylu’dan geldi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]