Demirtaş’ın İtirazı Reddedildi!

Geçtiğimiz hafta tutuklanan HDP genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğuna yönelik yapılan itirazlar reddedildi ve tutukluluk durumuna devam kararı verildi.

Terör örgütü üyeliği ve destek nedeniyle tutuklanarak cezaevine koyulan HDPliler arasında en dikkat çeken isim uzun süredir hükümete ve yargı organlarına sözlü saldırılarda bulunan Selahattin Demirtaştı.

Geçtiğimiz hafta yürütülen operasyonlarda diğer HDPliler ile birlikte gözaltına alınıp daha sonrada tutuklanan siyasi için bugün avukatları tarafından itirazlar yapılmıştı. Mahkeme vakit geçmeden toparlanıp kararı verdi ve tutukluluğa yönelik yapılan itirazları reddetti.

Bunun üzerine Demirtaş Edirne’de tutulduğu cezaevinde Abdullah Zeydan ile kalmak istediği bildirildi. Eski milletvekili olan avukat Aysel Tuğluk, Demirtaş’ın avukatlığını yürütmeye devam ediyor. Bu durum için ise henüz bir cevap verilmedi. İlgili durum ile ilgili avukatı ile görüşen Demirtaş, tüm verdiği bilgileri parti organlarına ulaştırılmasını istedi. HDP’nin olağanüstü bir toplantı yaparak ilgili konuyu değerlendirmesi bekleniyor.

Kamuoyu vicdanı niteliğinde birçok ismin şehit olmasından sorumlu tutulanların başında gelen Demirtaş için sürecin bu şekilde devam edeceği kaydediliyor. Cezaevin tecrit şartlarında tutulduğu iddia eden ismin ilerleyen süreçte farklı açıklamalar yapabileceği belirtiliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]