Defne Joy Foster Dosyası Açılıyor

2011 yılı içinde yazar Ahmet Altan’ın oğlunun evinde hayatını kaybeden ve ölümü ardındaki sır perdesi bir türlü aralanmayan Defne Joy Foster’ın vefatının dosyası tekrardan açılıyor.

Ahmet Altan’ın oluğu Kerem Altın’ın dava süresince birçok sıkıntı ortaya çıkmış ve Kerem Altan büyük bir ceza almamıştı. Bu durum sonrasında yapılan operasyonlarda davanın savcısı ile ilgili gelişmeler olunca dosya raftan tekrar indirilerek incelenmeye başladı.

Söylemezsem Olmaz programı sunucularından  Nihat Doğan’ın uzun süredir üzerinde konuşmalar yaptığı olaydaki sır perdesi bu kez aralanacak gibi görülüyor.

Olay gecesi yaşananlar ve anlatılanlar hakkında çok büyük farklılıklar olması ve bazı tanıkları dinlenmemesi nedeniyle dosyada bir sonuca ulaşılamamıştı.

İlgili davada solunum yetmezliği gerekçesiyle öldüğü ifade edilen Defne için yürütülen soruşturma takipsizlik ile sonuçlanmış ve Kerem Altan herhangi bir hapis cezası almamıştı. Dava soruşturmasını yürüten Davut Dağ adlı savcı ile ilgili de soruşturma sürüyor.

Ahmet Altan’ın fetö ile yakın ilişkileri nedeniyle davaya usulsüzlük karıştırılmış olabileceği belirtiliyor. Dosya ile asıl kararı şimdi yeni yönlendirilecek ekip verecek ve gerekirse dosya tekrar yargılama aşamasına geçebilecek.

Okuyoruz.com üzerinde magazin ve sağlık haberleri yapan Hafize halen eğitimini Kültürel Çalışmalar alanında sürdürmeye devam etmektedir. İletişim: [email protected]