CHP’nin İstanbul Tercihi Muhtar Kent

Yaklaşan seçim dönemi hazırlıklarına devam eden partilerde adaylar konuşulmaya başlandı. Uzun süre Topbaş tarafından yönetilen İstanbul’da kan değişikliği yapan Ak Parti yeni dönemde şu an görevde olan isimle de devam etmeyecek. Kulislerde herhangi bir isim henüz ön plana çıkmasa da, bakanlardan biri veya birkaçının adaylık için mücadele etmesi bekleniyor.

Öte yandan yıllarda Ak Parti karşısında kaybeden CHP’nin ise tercihinin Muhtar Kent olacağı belirtiliyor. Başarılı ceo dönemini geride bırakan Kent bir dönem Coca Cola’nın ceoluğunu yürütmüştü.

Bunun dışındaki partiler ise ittifak adaylarına destek vererek kendi adaylarını arka planda bırakmayı planlıyor. Akparti’nin adayı MHP tarafından CHP’nin adayının ise HDP ve İyi Parti tarafından desteklenmesi bekleniyor.

Kıyasıya bir mücadelenin döneceği belirtilen İstanbul seçimlerinin Ak Parti tarafındaki en büyük negatif tarafı Topbaş’ın bıraktığı dosyalar olarak gösteriliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]