CHP İstanbul Adayını Açıklıyor

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun twitter üzerinden yaptığı bildirime göre, İBB adayı bugun 19:00’da açıklanacak. Gözler Muharrem İnce ve diğer alternatif isimlerde. Sır gibi saklanan ismin kim olduğu ise merak konusu görünüyor.

İstanbul Belediyesi için birkaç gün önce ortaya atılan Muhtar Kent iddiası ise doğrulanamadı. Türkiye’nin seçim çalışmalarında en önemli adaylardan birisi olacak olan İstanbul adayı, CHP’nin bu yerel seçimde belirlediği yol haritasını da ortaya çıkaracak.

Özellikle Topbaş’tan sonra geçici bir isimle yönetimi devam ettiren İstanbul’da yeni projeler ve sistemler üzerine seçim çalışmaları başlayacak. Ak parti ve diğer partiler ise bekle gör politikasına devam ediyor.

Türkiye’nin genel mozaiğini oluşturan İstanbul ise seçim sonuçlarını etkileyen en önemli şehirlerden birisi konumunda bulunuyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]