Chedjou Krizi Netleşiyor

Galatasaray’da son haftalarda forma giyemeyen ve kısa süre için kupa maçlarına katılmak için ülkesine gidecek olan Chedjou’nun oynatılmama sebebi ortaya çıktı.

Sezon başında transferin son günlerinde ani bir şekilde gönderilmek istenen fakat futbolcunun ayak diretmesi sonucu geri adım atan Galatasaray’a büyük bir rest geldi.

Chedjou farklı bir takıma gitmek için sezon sonuna kadar olan alacaklarını kesin olarak almak istediğini belirtti. Avukatı ile kulübe bildirimde bulunan futbolcunun bu hareketi yönetimin elini kolunu bağlamış durumda bulunuyor.

Bunun üzerine teknik direktör ile görüşen ve bu sorun nedeniyle Chedjou’nun kadroya alınmaması istendiği belirtiliyor. Kamerunlu defans oyuncusunun para ile ilgili konularda ilk resti olmadığından dolayı yönetim cezayı erken kesti.

Tecrübeli defans oyuncusu yıllık 2.2 milyon euro alacağından dolayı, yarı dönemde Galatasaray bu futbolcuyu gönderse bile cebinden 1.1 milyon euro para ödemek zorunda. Şayet Chedjou almak isteyen bir takımın bu ücreti karşılaması da mümkün durumda görünüyor. Fakat Chedjou hiçbir takımla anlaşmazsa sezon sonunda ücretsiz bir şekilde ayrılma hakkına sahip durumda da bulunuyor.

Sezon başında çeşitli adımlar atılan fakat ücretini karşılayacak bir kulüp bulunamayınca da satılamayan ünlü futbolcunun sezon sonuna kadar Galatasaray’da kalma ihtimali yüksek görünüyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]