Celal Kılıçdaroğlu’nun Başvurusu Kabul Edilmedi

Dün itibari ile önemli bir karar alarak Akparti’ye katılma başvurusu yapan Celal Kılıçdaroğlu’nun başvurusu abisinin CHP Genel Başkanı olması nedeniyle etik bulunmadı ve kabul edilmedi.

Konuyla ilgili olarak Celal Kılıçdaroğlu’na ait olduğu iddia edilen twitter hesabından yapılan açıklamada kararın saygı ile karşılandığı belirtildi.

Kararın arkasında yer alan bu sebepten dolayı üyeliğin kabul edilmemesinden sonra Celal Kılıçdaroğlu ile başvuruya gelen Mamak İlçe Başkanı hakkında da soruşturma yapılması planlanıyor. Alınan bilgilere göre bu tür sansasyonel girişimlerle hali hazırda mecliste görüşülen referandum kararının etkilenme ihtimali olduğu ve bu hassas konunun bu yüzden kabul edilmediği bildirildi.

Mecliste sürer görüşmelerde de oylama kısmına geçilmesi 338 oyla kabul edildi. Herhangi ciddi bir fire verilmezken maddelerin görüşülmesi öncesi ortaya çıkan tablo olumlu bulundu. CHP ise mecliste görüşmelerle ilgili protestolarını sürdürüyor.

Meclis TV yayınından şikayetçi olan bazı milletvekilleri ise görüşmeleri cep telefonları ve profesyonel kamera düzenekleri ile canlı olarak yayınlamaya devam edeceklerini açıkladı. Bugün ise görüşmelerin devam etmesi bekleniyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]