Çanakkale Zaferi’nin 102. Yılı Kutlandı!

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. nedeniyle tüm yurtta çeşitli programlar düzenlendi. Çanakkale’de törene katılan Milli Savunma Bakanı Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Törene birçok partiden üst düzey katılım olurken bugünün anlam ve önemine binayen çeşitli konuşmalar da yapıldı. Ayrıca neredeyse tüm vekiller sosyal medya hesaplarından önemli bir gün olan 18 Mart için açıklamalarda bulundu.

Öte yandan Cumhurbaşkanı’nın da katıldığı açılış töreni ise şu saatlerde sürüyor. Cumhurbaşkanı gündeme gelen idam tartışmalarıyla ilgili de 16 Nisan’ın sonrasını işaret etti.

Helikopter ile bölgeye gelen Cumhurbaşkanı’nı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un başkanlık ettiği bir ekip karşıladı. Cumhurbaşkanı yanında birçok ismi de törene getirdi. Törende en dikkat çeken isim ise Fatma Betül Sayan Kaya oldu. Hollanda krizi sonrası Cumhurbaşkanı’nın yanında törene katılan isme ilgi büyüktü.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]