Bylock’tan Tahliye Olanlara KHK Geliyor

Bir süre yapılan çalışmalar neticesinde bazı uygulamalar ile istekleri dışında Bylock sistemine yönlendirilen kişilerin aklanacağı KHK için geri sayım başladı. Yeni yayınlanacak bu KHK ile bu kişiler aklanarak işlerine geri dönebilecek. Mor Beyin adı verilen uygulamalar ile istekleri dışında bylock sistemine sokulan bu kişiler yaklaşık bir yıldır mağdur bir şekilde işlerinden olmuştu. Yaklaşık 11 bin kişi olduğu belirtilen bu kişilerin 1000’e yakını da cezaevlerinde bulunuyordu.

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında bu kişilerin işlerine iade edileceği fakat bunun nasıl bir uygulama ile gerçekleştirileceği henüz belli olmadı.

Yılbaşından sonra beklenen bir KHK ile daha fazla vakit kaybedilmeden gereken açıklamanın yapılması bekleniyor. FETÖ’nün birçok kişiyi zan altında bırakan bu kaçış planı sonrası mağdur olan kişilerin maaşlarının da faizi ile birlikte geri ödeneceği belirtiliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]