Bylock Tuzağı Şarkı Programı ile Başlamış

Bir avukatın mücadelesi ile başlayan ve yaklaşık 11 bin kişinin aklanmasını sağlayan Bylock tuzağı ile ilgi gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Dün yapılan bir açıklama ile yeni çıkarılacak bir KHK ile bu kişilerin işlerine dönebileceği belirtildi.

Detayları ortaya çıkan Bylock tuzağı ile ilgili ilk veriler Mor Beyin adı verilen bir program grubunun içinde gizli bir şekilde Bylock sistemine sizi bağladığı ortaya çıktı. İçeriye koyulan iframe benzeri bir yapı ile farkında olmadan programlar arasında bağlantı yapan sistem nedeniyle 11 bin kişi bylock kullanıyor gibi görüldü. Fakat yapılan incelemelerde ilgili şahısların herhangi bir konuşmasının olmaması ve ilgili ip’den yönlendirildiği görülmesi üzerine bu kişilerin üzerindeki suçlamalar kaldırıldı. Cezaevinde bulunan kişiler de tahliye edilmeye başlandı.

Avukat Zerrin Gölyeri’nin ortaya çıkardığı bazı belgeler ile müzik programı Freezy’nin de bu sisteme dahil olduğu belirtildi. Ortaya çıkarılan Mor Beyin Tuzağı ile önümüzdeki günlerde daha fazla suçsuz insan da serbest kalabilir.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]