İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Büyükerşen’e Saldırı Olayı Aydınlanıyor

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Belediye Başkanı, CHP’li Yılmaz Büyükerşen’e yapılan saldırının detayları ortaya çıkmaya başladı. Şehirde yaşanan rant kavgalarının değerlendirildiği soruşturmada Devlet’ten 30 bin tl’ye kiralanan cafelerin ve büfelerinde farklı isimlere alt kiracı olarak 60 bin’e peşkeş çekilmesi konusunun Belediye’nin aldığı iptal kararları ile birlikte kaos haline gelmesi nedeniyle bu olayın gerçekleştiği belirtildi.

Yılmaz Büyükerşen medyaya yaptığı açıklamada Başbakan başta olmak üzere kendisine telefon açan ve ilgilenen herkese teşekkür etti. Bugün medyaya yansıyan bir diğer haber ise bu cafe ve büfelerin yollara serdikleri masa ve sandalyeleri kaldırıyor oldukları ile ilgiliydi.

Yaşanan bu gelişme sonrası güvenlik önlemleri artırılırken şehirde mafyatik yapılar ile birlikte kaos peşinde olan kişiler bir bir yakalanmaya devam ediyor. Belediye Başkanı’nı örtülü bir şekilde tehdit eden bu grupların kısa süre içerisinde ortadan kaldırılması bekleniyor.

Engelli yol geçişlerini bile kanunsuz bir şekilde kullanan bu kişilerin birçok bölgede yerleri bulunduğu ve bu şekilde para kazandıkları ifade edildi. Devletin bu konuda atacağı adımlar ile sadece Eskişehir değil, diğer illerde de bu tür yapılarla mücadele derinleşecek.