Burs ve Kredi Sonuçları Açıklandı!

Uzun süredir öğrenciler tarafından beklenen KYK Kredi ve Burs başvuruları açıklandı. KYK yapmış olduğu açıklama KYK Kredi ve Burs alanlarının sonuçlara, sonuc.kyk.gov.tr adresinden bakabileceğini açıkladı.

Ayrıca KYK burs öncelikleri ile ilgili bir de duyuru paylaştı. Duyuruda bir maddenin kalkmasından dolayı terörden boşaltılan köyler için belge gönderen öğrencilerin bu belgelerinin değerlendirilmediği bildirildi.

Daha önce bu durumdan yararlanan öğrenciler ise bir değişiklik olmadığı be öğrenim süreleri sonuna kadar bu durumun geçerli olacağı belirtildi.

KYK uzun süredir üzerinde çalışma yaptığı listelerin bulunduğu sistemi aktif ettiğinde, fetö ve çeşitli terör gruplarıyla bağlantıları olanlara burs ve kredi vermediği görüldü. Bu sayede burslar daha öncelikli olan öğrencilere dağıtıldı.

KYK Kredi ve Bursu almayan hak kazanan öğrencilerin e-devlet üzerinden vereceği onaydan sonra paralarını alabilecekleri kaydedildi. Ayrıca sonuç bölgesinde kredi ve bursları alacakları kartları hangi şubeden alacakları da bildirildi.

Tüm öğrencilerin merakla beklediği listeler fetö ile alakalı kontroller nedeniyle 2 hafta geç açıklandı. Geçen seneye göre 2 ay erken alınacak burs ve kredilerin öğrencilere hayırlı olmasını diliyoruz.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.