Bülent Arınç’ın Damadı Fetö’den Gözaltına Alındı

Eski meclis başkanlarından Bülent Arınç’ın damadı bugün yapılan bir operasyon sonrası FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Savcılığa sevk edilen Ekrem Yeter’in hakkında kararın verilmesi bekleniyor.

Ak Parti içinde çok tartışılan isimlerden birisi olan ve önemli siyasi figürlerden birisi olan Bülent Arınç bu yaşanan gelişme sonrası yaptığı açıklamada iyi bir haber beklediği ifade etti.

Tıp fakültesinden görevinden son KHK ile alınan Ekrem Yeter’in FETÖ ile kurulan bağları çok eskiye dayanıyor. Genel olarak FETÖ ile birlikte hareket eden fakat 15 Temmuz girişimi sonrası meydanlarda poz veren ismin hakkında yürütülen operasyonlarda farklı bilgilerin de olduğu belirtiliyor. Bu durumun savcılık sonrası ortaya çıkabileceği de belirtiliyor.

Melih Gökçek ile Bülent Arınç arasında geçmişte yaşanan tartışmada taraf olan ve tepkileri üzerine çeken Ekrem Yeter’in bu soruşturma sonucunda ne olacağı henüz belli değil.

Bundan önce İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı da FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmış ve geçtiğimiz günlerde şartlı bir şekilde salınıvermişti.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]