Bruma’ya Dev Kontrat

Kontratının bitişine 2 yıl kalan Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Bruma’ya, 6 yıllık dev bir kontrat teklif edildi. Avrupa devlerinin gözünü diktiği ismi elinden kaçırmak istemeyen Galatasaray kesenin ağzını açtı. Şu ana kadar bu kadar büyük bir kontrat teklifi yapmayan Galatasaray projelerden gelecek paraya da güvenerek kontrat teklifini yaptı.

Menejeri basına konuşan Bruma için Tottenham iddialı devam ediyor. 2018’de kontratı bitecek isim için eğer yeterli miktara çıkılırsa Bruma sezon sonunda İngiltere’ye uçabilir. Galatasaray’da şimdiye kadar ki en iyi sezonunu yaşayan Portekizli kanat oyuncusu, A Milli takıma çağrılmasa da, yakın bir zamanda çağrılması bekleniyor.

Kendi jenerasyonunun en iyisi olarak tarif edilen ismin, yaşı itibari ile Galatasaray’a inanılmaz şeyler katabilecek olduğu gerçeği göz ardı edilmiyor, fakat futbolcu gitmek isterse de ciddi bir rakama transferi gerçekleşebilecek, Galatasaray bu konuda kapıya bir engel koymuyor. Ama iyi niyet göstergesi olarak bu kadar ciddi bir kontrat teklifinde bulunulduğu için Bruma da düşünme süresi istedi. Bruma’nın şu an aldığı ücrete de 800 bin euro zam yapılacak. Başka bir ifade ile yeni kontratı imzalarsa 2 milyon euro senelik sabit kazanca ulaşacak.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]