Bruma Yuvadan Uçuyor

Galatasaray’ın bu yıl sahada en büyük silahlarından birisi olan ve sözleşmesinin 1 yıl kaldığı ifade edilen Bruma için yuvadan uçma vakti geldi. Galatasaray ile bir türlü anlaşamayan ve sözleşmesindeki değerleri yükseltemeyen Bruma talipleri ile görüşmeye başlamıştı. Almanya’nın Leipzig kulübü birçok talibin arasından sıyrılarak Bruma ile anlaştı. Bruma ile anlaştıktan sonra Galatasaray ile masaya oturan Alman kulübün 9 milyon eurodan açtığı transfer çalışmaları 15 milyon euro seviyesine geldi. Galatasaray bu rakama hayır demediği ve anlaşmanın sağlandığı ifade ediliyor.

Bu hafta oynanacak olan karşılaşmada son kez sahaya çıkacak olan Bruma, Alman Ligi’nin yolunu tutacak. Ünal Aysal döneminin en etkili transferlerinden birisi olarak gösterilen ve üzerine 10 milyon euro yatırım yapılan ismin transferi ile Galatasaray kasası bir nefes alacak. Ribery gibi bir son ile karşılaşmak istemeyen Galatasaray’ın Bruma ile vedalaştığı belirtilirken yeni sezon için kadro kurmak için birçok kişinin çalışmalarını devam ettirdiği belirtildi.

Galatasaray’ın bir yabancı yıldızı daha Podolski bir süre önce transferi konusunda anlaşma sağlamıştı. Fakat Wesley hakkında ortaya atılan iddialar sonrasında gelişme olmayınca muhtemelen takımda kaldığı ifade ediliyor.

Bu sene lige erken havlu atan ve birçok alanda büyük bir gerileme dönemine giren Galatasaray’da değişiklikler de çare getirmemiş ve yönetime karşı olan tepki gittikçe artmaya devam etmişti. Galatasaray’ın duayen bazı isimlerinin topladığı imzalarda da 1000 rakamına ulaşıldığı ve kısa süre sonra Galatasaray’da yönetimin değişebileceği belirtildi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]