Bruma Transferi Gerçekleşti

Bir süredir Alman Ligi’ni 2. sırada bitiren Red Bull Leipzig ile görüşen Bruma’nın transferindeki pürüzler giderildi. Alman kulübü ile 12.5 milyon euro + 2.5 milyon euro bonuslar karşılığında anlaşan Galatasaray, Bruma ile vedalaştı.

Bruma’nın gelirinin %25’nin eski kulubüne gittiği varsayılırsa, Galatasaray’ın kasasına yaklaşık 9 milyon euro girecek, ayrıca Bruma’nın gösterdiği performansa göre Galatasaray 750 bin euro daha kazanabilecek.

Önemli bir yıldız adayı olarak gösterilen ve bir türlü sözleşmesini yenileyemediği Bruma, gelecek sene Şampiyonlar liginde mücadele edecek olan Alman takımında forma giyecek. Geçmişte Ribery benzeri bir olay yaşamamak için gidişine izin verdiği futbolcu için Galatasaray’ın yapabileceği başka birşey kalmamıştı.

Bunun yanısıra Galatasaray’ın transfer heyetinden Cenk Ergün’ün Fas’ta Belhanda ile görüştüğü  haberleri de medyaya düştü. Fakat konu ile resmi bir açıklama gelmediği için henüz bu konuda bir gerçeklik ortada yok.

Ayrıca dün Chedjou ile vedalaşan Galatasaray’ın kısa süre içinde taraftar baskısı nedeniyle Sabri ile de vedalaşması bekleniyor. Sabri uzun yıllardır Galatasaray’da forma giyiyordu.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]