Boston Major’da Çeyrek Final Heyecanı

Bugün yaklaşık 2 saat sonra başlayacak olan karşılaşmalarda 4 ayrı çeyrek final mücadelesini izleyebileceğiz. Yayınlar için ya Dota2’nin kendi arayüzünü ya da yayının asıl verildiği yerlerden birisi olan twitch’in dotamajor kanalını kullanabilirsiniz. Büyük ödülün 1 milyon dolar olduğu ve turnuva da toplam 3 milyon dolar ödülün dağıtılacağını da unutmayın diye hatırlatmak isterim.

Dünya’nın en popüler oyunlarından birisi olarak kabul edilen Dota2’nin her sene 4 kere düzenlenen Majorlarından birisi de yarın sonuçlanacak. Son iki günde hem çeyrek final hem yarı final hem de final maçları oynanacak. Turnuva yarın oynanacak yarı final ve final karşılaşmaları ile sona erecek.

Bugünün takvimi ise şu şekilde :

10:00 > Quarterfinal 1 > VIRTUS.PRO vs EVIL GENIUSES

13:30 > Quarterfinal 2 > WARRIORSGAMING vs OG

17:00 > Quarterfinal 3 > DIGITAL CHAOS vs TEAM NP

20:30 > Quaterfinal 4 > AD FINEM vs LGD.FOREVER YOUNG

Bu takvime göre verilen saatler UTC-5’e göre ayarlandığı için bizim saatimize göre hesaplarsak +8 ekleme yapmalıyız.

Bu sebeple ilk maçın saati, 18:00, ikinci maç 21:30, üçüncü maç serisi 01:00, son seri de 04:30 Türkiye saati ile başlayacak özellikle hafta sonu tatilinde bulunan kişiler için büyük bir şölen bizi bekliyor.

Olağanüstü sunumları ile ekibin yaptığı duyurular sonucunda yarı finale çıkacak takımlar belli olacak.

Benim bu seneki son şampiyonadaki tahminim OG ve VIRTUS.PRO finali, bakalım dediklerim tutacak mı? Merakla bekliyorum.

Mustafa, Okuyoruz Haber üzerinde yayınladığı birbirinden özel dota ve lol değerlendirmeleri ile bilgisayar oyunları sektöründe adından söz ettirmeye değer bir isim olarak çalışmalarına devam etmektedir.