Boğaziçi Üniversitesi’nde Görev Değişimi

Dün yapılan atama ile yeni rektörün belli olduğu Boğaziçi Üniversitesi’nde önceki dönemde rektörlük görevini yürüten Gülay Barbarosoğlu ise emekli olduğunu açıkladı.

Yayınladığı veda mesajında başarılar dileyen ünlü profesör akademik camiadan ayrıldığını belirtti. Dün çeşitli gazeteler tarafından eleştirilen yeni rektör henüz kameraların karşısına geçmedi. Özellikle bazı yayın grupları tarafından kardeşi üzerinden eleştirilmeye devam edilen yeni rektörün bir süre sonra açıklama yapması bekleniyor.

Gülay Barbarosoğlu’nun yakınlarına kullandığı ifadelerde görevi buruk olarak bıraktığı ifade edilirken, twitter gibi sosyal medya sitelerinde Boun üzerinde çeşitli oyunların oynandığı dönemin geride kaldığı ifade edildi. Geçtiğimiz sene büyük bir mescit skandalı ile gündeme gelen üniversitede taşların yerinden oynadığı ifade ediliyor.

Sıkıntılı süreçlerin geride kalması için üniversitelerde atamaların bir an önce tamamlanması yönünde görüşler bildiren uzmanlara göre, fetö/pkk gibi terör örgütü gruplarının ileri dönemlerde karışıklık çıkarmaya çalışacakları yerlerin ilk olarak üniversiteler olduğu belirtildi.

Dün bazı sosyal medya hesapları eylem yapacağını açıkladığı Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde yoğun bir güvenlik önlemi alınması bekleniyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.