Bim’de Iphone 7 Satılacak

Bim özellikle ucuzluk ürünleri üzerinde yaptığı kampanyalar ile tanınan ve birçok kimsenin tercih ettiği bir mağaza zinciri olarak biliniyor. Yapılan son reklama göre yakın zamanda Bim iphone 7 kampanyası düzenleyecek. Sosyal medyada sürekli espri konusu olan haber ise gerçek oluyor.

18 Kasım tarihinde yapılacak kampanyada iphone 7’ler görücüye çıkacak. Sadece 32 GB hafızalı olan iPhone 7 modelini satacak olan market zinciri fiyatı ise 2.999 olarak belirledi. Birçok elektronik mağazada 3.250 olarak satılan cihazlar, Bim ile 250 tl daha uygun olarak evlere girecek.

Muhtemelen büyük bir talebin oluşacağı satış ilanı için erken saatlerde tükenme ihtimali çok yüksek olarak görülüyor. Bim’in yaptığı açıklamaya göre 1 yıl Apple, 1 yılda firma garantisi sunulacak olan cihazların stoklarla sınırlı olduğu belirtiliyor.

14 Ekim’de Türkiye’de satışa çıkarılan yeni iphonelara beklenenin üzerinde talep gelmişti. Bu duruma neden olan bir faktörde Apple’ın rakiplerinden Samsung’un yaşadığı sıkıntılar olarak gösterildi. Yeni modellerinde patlama hadisesi gerçekleşen Samsung’un satışları bu yüzden gerilemişti. Aşırı ısınan Note 7 model telefonları satışı ise bir süre önce iptal edilmişti. Bu durumdan karlı çıkan firma ise Apple olmuştu.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.