Beşiktaş’ın Yeni Rakibi Lyon Oldu

Bugün çekilen Avrupa Kupası Çeyrek Final kurasında Beşiktaş’a çıkan rakip Fransa’nın Olympic Lyon takımı oldu. Lyon ve Beşiktaş arasındaki ilk karşılaşma Fransa’da 13 Nisan’da oynanacak. Diğer rövanş karşılaşması ise 20 Nisan’da İstanbul’da yapılacak.

İki takımın yönetici ekibi tarafından erken final olarak nitelendirilen karşılaşmalar ile ilgili Beşiktaş’ın hazırlıkları ise sürüyor. Referandum dönemi nedeniyle iki maç arasında lig maçı olmaması Beşiktaş’ı rahatlatırken Fransa’da alınacak olan iyi bir sonuç sonrası evinde işi bitirmeyi düşünen temsilcimiz için önemli bir nokta olarak görüldü.

13 Nisan’da yapılacak olan maçın saati ve yayıncısı da belli oldu. 22:05’te oynanacak olan karşılaşma şifresiz bir şekilde TRT-1’den yayılanacak. Türkiye’de oynanacak karşılaşma için ise henüz bir açıklama gelmedi. Fakat bu maçın yayıncı kuruluş tarafından şifreli yayınlanacak gibi görünüyor.

Beşiktaş’ın başarılı çıkışı sonrası UEFA Avrupa Kupası’nda son 8’e kalması ile beraber taraftar gözünü kupaya dikti. Önünde 3 ayrı rakip daha bulunan Beşiktaş, maçları alıp kupaya uzanmanın planlarını yapıyor. 2000 yılında Galatasaray’ın ortaya koyduğu başarı gibi bir başarının peşinde koşan Siyah Beyazlılar bunu başaracak gibi görünüyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]