Beşiktaş Lige Asıldı

Beşiktaş oynadığı son karşılaşma da düzenli bir oyun ortaya koyarak 2-0 kazandı. Son golü saymazsak Beşiktaş zaten rahat bir şekilde oyunu kazanacaktı. Peki Osmanlıspor gibi bir takımdan deplasmanda 3 puan almak ne anlama geliyor. Bu öncelikle şampiyonluk için en büyük aday olduğunuzu gösteriyor. Fenerbahçe’nin yarıştan şimdilik kopması ve Galatasaray’ın da içinde bulunduğu maddi kriz ortaya çıkarılınca… Beşiktaş’ın tek rakibi Başakşehir, o takımın ensesinde devam ederken elbet puan kaybedeceği günü bekliyor.

Peki Beşiktaş geçen sezon kadar iyi mi? Bunu herkes görüyor, o kadar iyi değil özellik deplasmanlarda bir çekimserlik yaşıyor. Fakat evinde çok iyi… Yeni transferler de iyi görünüyor. Özellikle sakatlıktan çıkan Talisca mükemmel bir döneme girdi. Fakat Quaresma konusunda ciddi soru işaretleri var. Bir süre sonra o bölgeye farklı isimler denenebilir, tabi bu durum Quaresma’yı takımdan komple koparır ama böyle bir adım atılması elzem gibi görünüyor.

Ligi alır mı? sorusunu sorduğunuzu hissediyorum. İlk başta dediğim gibi, geçen sene kadar güçlü olmasa da ligin en büyük favorilerinden birisi Beşiktaş, pusuda bekleyip Başakşehir’i geçmeyi deneyecek. Galatasaray ve Fener’in ie şimdiden havlu attığı görülüyor. Hatta Galatasaray Türkiye kupasına da veda edebilir. Durum bundan ibaret.

Okuyoruz Haber'in Spor yazarlarından birisi olan Şebnem Kara, sosyal medya üzerinde gösterdiği aktiviteler ile tecrübesini ve yeteneklerini konuşturmaya devam ediyor. iletişim : [email protected]