Beleştepe Şehitler Tepesi Oldu

Vodafone Arena stadının yanında yer alan ve eski dönemde ücretsiz maç izlemek için kullanılan Beleştepe’nin ismi Beşiktaş Belediyesi tarafından Şehitler Tepesine çevrildi.

Kanlı Beşiktaş saldırılarının gerçekleştiği yerlerden birisi olan Beleştepe bölgesinde asıl hedefin maçtan çıkan kişiler olabileceği üzerinde de duruluyor. Saldırı öncesi kesilen trafik hattından içeriye doğru ilerleyemeyen bombalı araç kendisine yeni hedef olarak Çevik Kuvvet aracını tercih ettiği yönünde haberler ortada geziniyor.

Operasyonların devam ettiği terör saldırısı sonrası tüm ayrıntılar ortaya çıkması için her türlü ortam incelemesi devam ediyor. Şehit sayısının 40’ın üzerine çıktığı operasyonda olayla bağlantısı bulunduğu belirtilen 13 kişi de gözaltına alınmış durumda bulunuyor.

Sorgulama işlemlerinin devam ettiği kişiler hakkında kısa süre içinde bir açıklama yapılması ve adli tıp incelemeleri sonrasında da teröristlerin kimliklerinin açıklanması bekleniyor. 400 kg bomba ile havaya uçan araçtan kalan detaylar üzerinde araştırma yapmak gayet güç olsa da kriminal ekiplerin titizlikle yürüttükleri operasyondan sonuç almak üzere oldukları bildirildi.

Türkiye’yi yasa boğan olay ardında onlarca kişiyi öksüz ve yetim bıraktı.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]