Başbakanlık Ortaöğretim Bursları Açıklandı

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürülüğü’nün verdiği ortaöğretim burslarının sonuçları açıklandı. 29 Kasım itibari ile internet sitesinden ilan edilen burslar için çeşitli formlar da yayınlandı. Bilindiği üzere lise ve benzeri kurumlara verilen burs için başvurular ekim ayında tamamlanmıştı.

Yine aynı dönem başvuruların tamamlandığı üniversiteliler için verilen lisans burslarının ise kısa süre içinde açıklanması bekleniyor. Bu sene normalden çok önce açıklanan KYK burs ve kredi sonuçlarına yetişemeyen kurumun lisans sonuçlarını da kısa süre içinde açıklaması bekleniyor.

Geçtiğimiz senelerde ortaöğretim burslarının açıklanmasından 10 gün sonra lisans bursları içinde açıklama yapılmıştı. Bu sene yine aynı durumun olacağı yönünde iddialar ortalıkta dolaşıyor.

Bunun dışında gelecek sene burs verilme şeklinde bir değişiklik yapılacağı üzerine de duyumlar var. Bir iddiaya göre burs miktarının artırılması ve kredi şeklinde bir destekleme şeklinin de duyurulması bekleniyor.

Açıklanan burs sonuçlarına göre, kyk burslarını alan öğrenciler bu burslardan yararlanamıyor. Fakat kredi alan öğrenciler yönetmeliğe göre bu bursları alabiliyor. Fakat bu durum çok görülen bir durum değil.

İlgili bursların açıklanan ortaöğretim sonuçlarını şu adresten öğrenebilirsiniz.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.