Başbakanlık Burslarının Sonuç Sistemi Onarıldı

Geçtiğimiz günlerde açıklanan başbakanlık başvurusu bursları sonuçları sisteminde çeşitli arızalar olduğundan dolayı bazı öğrencilerin hata aldığı ifade edilmişti.

Vakıflar Kurumu’nun yaptığı güncelleme ile sistemdeki hata giderilmiş olup sonuçlarını öğrenemeyen adayların tekrar kontrol edilmesi yönünde çağrı yapıldı.

Bu sene geciken açıklama sonrasında öğrencilerin çileli bekleyişi birkaç gün önce sonra ermişti. İlgili sistemle ortaya çıkan hata yüzünden dolayı bazı öğrenciler sistemden 404 bulunamadı hatası almıştı. Bu konuyla ilgili geri dönüşleri değerlendiren kurum sistemi tekrar onarıp kullanıma açtı.

Geçen kontrollerde burs alamadığını öğrenen öğrencilerin herhangi bir arıza ile karşılaşmadığı bu sadece çeşitli sebeplerden dolayı sistemin görüntülenemediği kişiler için yapıldığı ifade edildi. Bu burs sonuçları ile beraber 2016 yılı içinde verilecek olan bursların sonuçlarının açıklanmış olduğu ifade dildi. Gelecek sene farklı sistemler dahilinde yeni burs ve kredi şekillerinin inşa edileceği beklentisi yerini koruyor.

Genel olarak KYK bursları sonrası, burs alan öğrencilerin yararlanamadığı Başbakanlık Bursları daha çok kredi de alamayan öğrencilere çıkıyor. Fakat ilgili yönetmeliğe göre kredi alan bazı öğrencilerin de bu burslardan yararlandığı ifade ediliyor.

İlgili burslar şu adresten öğrennilebiliyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.