Başbakan Alman Bakan ile Görüşmesini İptal Etti

Başbakan Binali Yıldırım, bugün Alman Dışişleri Bakanı ile yapacağı görüşmesini iptal etti. Konuyla ilgili detay açıklaması yapılmazken bu iptalin Almanya ile krizi yeni bir boyuta taşıması bekleniyor.

İncirlik üssü konusunda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşen Alman Bakan olumsuz cevap almıştı. Bunun üzerine Çavuşoğlu yaptığı açıklamada Konya’daki üssü ziyaret etmelerinde bir engel olmadığını belirtmişti.

Alman Bakan, PKK ile ilgili kendisine yöneltilen sorulara da 4500 kişinin hakkında dosya düzenlendiği ve Almanya’da bu konunu değerlendirildiğini ifade etti. Fakat bu durum Türkiye tarafını rahatsız etmeye devam ediyor. Almanya’da özgür bir şekilde faliyetlerine devam eden PKK Terör Örgütü’nün kesin bir dille bitirilmesi halinde Türkiye ile ilgili çalışmalarda krizin ortadan kalkabileceği konuşuluyor.

İncirlik konusunda ise Alman Bakan, bu konuda net bir kararlarını olmadığı ve çekilme konusunun da değerlendirildiğini ifade etti.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]