Başakşehir Şoku Yaşadı

Ligimizdeki birçok ilki başaran Fenerbahçe büyük bir başarı göstererek Başakşehir’i yenmeyi başardı. 300 günden fazla süredir yenilmezlik serisini sürdüren takımı en son Osmanlıspor yenmişti. Bu başarı ile beraber lige tekrar tutunan Fenerbahçe, Galatasaray’ın yenilgisi de göze alındığında 6 puanlık bir maç yapmış oldu. Galatasaray’ın bir puan gerisindeki takım ligin nağmağlup liderini devirmeyi bildi.

Başakşehir bu şoku atlatabilir mi? Bu durum biraz tartışmalı maç sonrasında teknik adam yeni transfer beklentisini dile getirirken malum sıkıntıların baş gösterdiğini ifade etti bile… Bu durum en çok kime yarar sorusunu ise Beşiktaş’tan yana derim, bugün alacağı bir galibiyet ile liderliği eline geçirmesi beklenen Beşiktaş’ta ise tedbir devam ediyor.

Ligin ilk dörtlüsünün altında ise büyük bir savaş var, bu hafta beşinciliğe yükselen Antalyaspor büyük bir adım daha atmayı başardı, lige çok kötü başlayan ve bitti denilen takım bütün rakiplerini geride bırakmayı başardı. Henüz lig dördüncüsü Fenerbahçe ile 7 puan fark olsa da bu konuda yapılabilecek çok şey var bence…

Ligi ilerleyen haftalarda daha karışık görebiliriz fakat ilk dörtlüde şampiyonluk şansı olmayan takım kim diye sorsanız bu soruya Galatasaray diye yanıt veririm. Çünkü hem mali açıdan hem de teknik açıdan en büyük sorun onlarda, yanılmak isterdim fakat durum hiç de öyle gözükmüyor.

Okuyoruz Haber'in Spor yazarlarından birisi olan Şebnem Kara, sosyal medya üzerinde gösterdiği aktiviteler ile tecrübesini ve yeteneklerini konuşturmaya devam ediyor. iletişim : [email protected]