Ballon d’Or Ronaldo’ya Verildi!

Her yıl, dönemin en önemli futbolcularına verilen Altın Top ödülü (Ballon d’Or) sahibini buldu. Bu sene ödülü alan kişi Cristiano Ronaldo oldu. Ronaldo bu ödülü 4. kez aldı. Bu alanda liderlik ise Lionel Messi’ya ait, Messi bu ödülü 5 kez alarak rekoru elinde bulundurmaya devam ediyor.

Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo erkek adaylara verilen ödülün bu seneki sahibi oldu, daha önce 2008, 2013 ve 2014’te bu ödülü alan Ronaldo 2016’yı da alarak bir sene aradan sonra ödülün yeni sahibi oldu.

2016’da muhteşem bir performan sergileyen ve kupaları müzesine götüren Real Madrid’in bir oyuncusu olan Ronaldo, Euro 2016’da da büyük başarı elde ederek kupayı kaldırmıştı. Portekiz Milli takımı kupayı Fransa’yı 1-0 devirerek almıştı. Büyük başarının altında Ronaldo’nun da imzası vardı.

Bir sür Fifa ile beraber ortaklı yürüten bu ödül komitesi tekrar ayrılmış ve daha popüler olan Ballon d’or ortaya çıkmıştı. Ödüle uzun süredir birçok futbolcu aday gösterilse de Messi ve Ronaldo ödülü kimselere kaptırmamaya devam edecek gibi görünüyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]