İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bakandan Kaçamak LYS Cevabı!

Bugün bir toplantıda kendisine yöneltilen üniversite sınavı kaldırılacak mı sorusuna kaçamak bir cevap veren Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, ilgili konunun Akparti’nin seçim beyannamesinde yer aldığını ifade etti. Henüz konu ile ilgili bir açıklama yapamayacağını söyleyen bakan sınavın kalkıp kalkmaması ile ilgili sorulara kaçamak cevaplar verdi.

İlk olarak cumhurbaşkanı tarafından Amerika seyahatinde dile getirilen üniversite sınavlarının kaldırılması meselesi, milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Yeni öğretim yılına başlamış ve üniversitelere hazırlanan öğrencilerin tüm dikkatleri yaşanacak olan gelişmelere ve sonuca odaklandı.

Otoriteler her ne kadar sınavı kaldırmanın kolay olacağını düşünse de, yerine düşünülen üniversiteler kendi sınavını yapsın mantığının da kısa sürede kavranamayacağını ve birçok üniversitenin sisteme adapte olmak da sorun yaşacağını belirtiyor.

Ayrıca öğrencilerin şehir şehir gezerek üniversite sınavı girmesinin de ayrı bir sorun olduğu ve bir üniversite kapasitenin üstünde kişiye sınav yapınca bu sınav günlerinin çakışmaları da hesaplanması gerekiyor. Bu sebeple birçok başarılı öğrencinin çakışmalar yüzünden açıkta kalabileceği belirtiliyor.