Avrasya Tüneli’nin İsmi Belli Oluyor

10 gün sonra açılacak olan ve İstanbul’un iki yakasını deniz altından bir kez daha birleştirecek olan Avrasya Tüneli olarak bir isim takılan tünelin ismi belli oluyor.

Bugün saat 00:00’da bitecek olan oylama işlemi sonucunda tünel yeni bir isim verilecek. Tünel için herhangi bir seçeneği olmadığı ankette kullanıcılar istediklerini yazıp gönderebiliyor. Bu alanda sosyal medyada belirtilenlere göre Abdülhamit Han ve Mustafa Kemal Atatürk isimlerinin ön planda olduğu kaydediliyor. Son günlerde düzenlenen bir kampanya ile Alparslan Türkeş isminin de ön plana çıktığı belirtiliyor.

20 Aralık günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak olan tünelin tüm işlemleri bitmiş durumda bulunuyor. Çeşitli ekstra düzenlemeler dahilinde son hazırlıkları tamamlanan köprü açılışa hazır olarak bekliyor.

İlgili kampanya sonunda en çok tercih edilen ismin tünele verilmesi bekleniyor. Fakat oylama ile ilgili istatistiki bilgilerin kamuoyu ile paylaşılmayacağı belirtiliyor. Bu bağlamda ortaya çıkan durum sonrasında köprü aktif bir şekilde hizmete girmiş olacak.

Bağlantı yolları içinde de çalışmaların kısa sürede %100 seviyesine getirilerek köprünün daha önemli bir noktada hizmet vermesi planlanıyor.

Temel Şaylan, eğitimini iktisat alanında tamamlamış olup, Okuyoruz.com'da ekonomi editörlüğü yapmaktadır. İletişim : [email protected]