Atatürk Havalimanı’nda Panik

Dün akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı çevresinde motorsikletiyle dur ihtarına uymayıp kaçan biri Suriye uyruklu iki kişi yakalandı. Havaya ateş açılarak durdurulan iki isim için incelemeler devam ediyor.

Şüpheliler ilk inceleme sonucunda alkollü olduğu ve hırsızlık suçundan kayıtları bulunduğu farkedildi. Bu durum sonrası terör eylem ihtimalinin gözardı edilmediği fakat yine de değerlendirmenin normal bir süreçte devam ettiği kaydedildi.

Yaşanan hadise sosyal medya sitelerinde farklı kullanıcılar tarafından abartılınca havayolu şirketleri ve çeşitli kurumların yöneticileri açıklama yapmak zorunda kaldı.

15 Temmuz olaylarından bir süre önce Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör saldırısında onlarca kişi yaralanmış ve ölen kişiler olmuştu. Bu durumun halkın belleğinde yer alması ve çeşitli senaryoların dillendirilmesinden dolayı kısa süreli bir panik havası oluşturulmuştu. Neyseki araştırmalar ve incelemeler neticesinde gerekli önlemler alınarak işleyiş normale döndürülmüş durumda bulunuyor.

Şüphelilerin adreslerinde de aramalar gerçekleştirilirken, motorsiklet üstünde bulunan çanta da fünye ile patlatılarak kontrol edildi. Sağlık kontrolü için şu saatlerde hastaneye götürülen isimler muhtemelen tutuklanacak.

İstanbul Valisi, Vasip Şahin’de konuyla ilgili herhangi panik oluşturacak bir durumun olmadığını ve gerekenleri yapıldığı ifade etti.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]