Arena’da Yasin Öztekin Modası!

Az önce sonra eren Galatasaray ve Gaziantepspor arasında yapılan karşılaşma 3-1 Galatasaray lehine sonuçlanırken, Galatasaray’da gollerin üçü de Yasin Öztekin’den geldi.

Yaklaşık 5 hafta önce kadro dışı kalarak neredeyse takımdan gönderilecekler listesinin en başında yer alan isim adeta yeniden doğru. Takım içinde paslaşma rekoru kıran Galatasaray etkili bir futbol ortaya koyamasa da Gaziantepspor’un oyundan düşmesi sonrası çok sayıda gol pozisyonu buldu.

Bu pozisyonların bir çoğunda iyi kurtarışlar yapan Gaziantepspor kalecisi, 3 seken top sonrası ağlarında 3 gol gördü. Maçta bir ara skoru 2-1’e getirip mücadelesini artıran Gaziantepspor, kırmızı kart gördükten sonra oyundan iyice düştü.

Maça sonradan Podolski’nin yerine dahil olan Eren Derdiyok ise inanılmaz 2 pozisyonda golleri kaçırdı. Her gol pozisyonundan sonra tribünlere asker selamı gönderen Yasin maçın en önemli ismi oldu. Maç öncesi polislerle tribüne yürüyen Galatasaray’da gol sonrası sevinçlerde de polisler vardı.

Dün yaşanan elim olay sonrası birlikteliğin en büyük sembolü olan bu hareketler, taraflı tarafsız herkesi memnun etti. Galatasaray bir anlamda bugün tüm Türkiye’nin gururu oldu.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]