Arda Turan Tarihe Geçti

Barcelona’da oynayan Milli futbolcumuz Arda Turan dün oynanan Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında 3 gol 1 asist ile tarihe geçti. Hafta içi futbol otoriteleri tarafından çok eleştirilen ünlü yıldız resmen patlama yaptı.

17 dakikada hat-trick yaparak Şampiyonlar Ligi’nde 3 gol atma başarısı gösteren 3. türk oyuncu olması yanısıra Barcelona tarihinde de önemli bir yer buldu. Karşılaşmanın ilk golünde de asist yapan ve Messi’ye gol attıran Arda otoriteleri darmadağın etti.

Messi de bu maç ile 549. maçına çıkaran bu alanda 4. sıraya yükseldi. Mönchengladbach’ı 4-0 gibi net bir skorla geçen Barcelona resmen şov yaptı. Arda maçta bulduğu 5 pozisyonda 3 gol atarak inanılması güç bir performansa imza attı.

Barcelona taraftarları tarafından ayakta alkışlanan futbolcunun gollere sevinmemesi de bir anlamda tepki olarak görüldü. Hafta içinde bir çok spor yorumcusunun yerden yere vurduğu bu sezon Barcelona’da gol ve asist sayısında 3. sırada olan futbolcuya haksızlık yapıldığı ifade ediliyor.

Geçtiğimiz sene yarı dönem futbol oynamadan bekleyen ve Barcelona’nın transfer yasağı nedeniyle ancak ikinci dönemde sahaya çıkabilen futbolcu alışma dönemini geride bıraktı.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]