Aranan İsim Amerika’da Rektör Oldu

Aranan İsim Amerika’da Rektör OlduKapatılan Fatih Üniversitesi’nin eski rektörü Şerif Ali Tekalan, hakkında arama kararı olmasına rağmen Amerika’da bir üniversitede rektörlük yapmaya başladı. Türkiye’de yaşanan darbe girişimi ile bağlantıları ortaya çıkan ve sınav sorularının çalınması nedeniyle açılan davada 1 numaralı sanık olan Tekalan, Amerika’da rektörlük yapmaya başladı.

Türkiye’den firar ettikten sonra uzun süre rektörlüğü sürdüren isim için onlarca dava açılmış durumda bulunuyor. Texas’ta fetö tarafından kurulan North American Üniversitesi’nde rektörlüğe başlayan isim için Türk devletinin iade talebinde bulunacağı açıklandı.

Tekalan ayrıca Türk Devleti Emniyeti’nin belirlediği listede yer alıp yakalanması için başına 300 bin Türk Lirası ödül konmuş isimlerden birisi olarak ifade ediliyor. Terör örgütü Fetö’nün üst düzey imamlarından birisi olan Şerif Ali Tekalan, Fatih Üniversitesi içinde onlarca usülsüzlüğe karışmış bir isim olarak da dikkat çekiyor.

Üniversite içinde şikayet konu olan birçok konuda tam yetkili bulunan bu isim, kendi örgütlerine bağlı isimlere diploma ve benzeri faaliyetlerinde olanak sağladığı iddia ediliyor. Devlet tarafından burslanmış onlarca öğrencinin burs haklarını da fetöye aktaran bu isim için ilerleyen günlerde iade kararı çıkabilir.