Ara Transfer Dönemi Başlıyor

Futbolda çok önemli gelişmelerin olabileceği ara transfer dönemi çok kısa süre içinde başlıyor. Ara transfer dönemi 2019 Ocak 4 tarihi ile başlayıp 31 Ocak!a kadar devam edecek.

Ligde ilk yarıda büyük sıkıntılar yaşayan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi dev takımların transfer döneminde yoğun olarak faliyette olacağı ifade ediliyor.

Transfer döneminin başlamasına günler kala birçok isimle ilişkilendirilen takımlar için zorlu dönemeç geliyor.

Transfer dönemi henüz başlamadan Aralık ayı içinde bazı takımlar ise sözleşme fesihleri ile gündeme geldi. Bu isimlerden dikkat çekici olanları sizin için derledik.

Henüz tarihler 11 Ekim’i gösterirken ilk fesih kararı geldi. Emre Güral kadro dışı kaldığı Alanyaspor’dan ayrıldı. 19 Kasım’da ise Sırp futbolcu Marko, 1. lig takımlarından Eskişehirspor ile sözleşmesini fesh etti.

6 Aralık’ta uzun süredir Türkiye’de forma giyen bir dönem Galatasaray forması da giymiş olan Stancu Bursaspor’dan ayrıldı.

13 Aralık’ta Trabzonspor’dan Mustafa Akbaş, Beşiktaş’tan ise Pepe ayrıldı. Aralık’ın son günlerinde 20 Aralık’ta Fenerbahçe , Trabzon ve Galatasaray’da forma giymiş şu an ise Antalyaspor’da yer alan Olcan Adın ile yollar ayrıldı.

Yılın son günlerinde ise Erzurumspor’un Fenerbahçe’ye gol atan ismi Thy ile yollar ayrıldı.

Yarın yıl biterken gözler Ocak ayında olacak. Önüzdeki hafta Cuma günü başlayacak transfer döneminde büyük süprizler bekleniyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]